Hizmetler
 • Yazılımsal Destek
  Üniversitemizde akademik amaçlı kullanılmak üzere ihtiyaç doğrultusunda lisanslı yazılımlar temin etmek.
 • Donanımsal Destek
  Üniversitemiz personellerinin, bilgisayar ve yan ürünleri ihtiyaçlarının temin edilmesini sağlamak ve talep edilen donanımların, yapılacak olan işe uygun olup olmadığı hakkında bilinçlendirmek.
 • Teknik Destek
  Kurum içindeki bilgisayar sistemlerinin her türlü bakım, onarım ve teknik hizmetlerini yapmak, olası sorunları gidermek ve çözüm üretmek.
 • Eğitim ve Araştırma Hizmetleri:
  Üniversitemizdeki akademik ve araştırma faaliyetlerine yönelik yani eğitim, bilimsel araştırma, teknik gelişme, teknoloji transferi, bilimsel, teknik ve kültürel bilginin yayılması amacı ile yapılan her türlü faaliyetlerde eğitim ve araştırma hizmetlerine teknik destek.
 • İdari Hizmetler:
  Evrak takip yazılımının idari birimlerce kullanımı,
  Arşiv programı,
  Genel yetenek sınavı yazılımı desteği,
  Teknik destek için arama kayıt yazılımı,
  Lisanslı yazılımların temini,
  Kameralı güvenlik sistemi yazılımsal destek.
 • Bilişim Hizmetleri:
  Kullanım politikaları doğrultusunda ağ ve internet bağlantısını temin etmek, gelişen teknolojiye paralel olarak güncellemek,
  E-mail ve grup e-mailleri açılması, bunların güncellenmesi,
  Üniversitemiz giriş yetenek sınavlarına başvuran adayların bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılmasında, ilgili listelerin hazırlanmasında, çıktılarının alınmasındaki yazılımsal destek.
 • Bakım-Onarım ve Teknik Destek Hizmetleri:
  Donanımsal sorunlara çözüm üretmek,
  Yazılımsal ve işletim sistemlerinde olası sorunlara çözüm üretmek,
  İnternet ve ağ alt yapısının bakımı,
  Server cihazların periyodik bakımlarının yapılması,
  Switch cihazlarının ve bunların bulunduğu kabinetlerin periyodik bakımı. Birimlerde kullanılan paket programların sürekli ve doğru çalıştırılması hususunda gerekli ayarların yapılması.
 • Öğrenciler İçin E-posta Hizmeti:

Öğrencilere, öğrencinumarası @ogr.msgsu.edu.tr şeklinde e-mail adresi verilmektedir. Öğrenciler aktif olan e-posta hesaplarına https://mail.google.com/a/ogr.msgsu.edu.tr adresinden ulaşabilmektedirler.