ULAŞIM

 TOPHANE-İ AMİRE K.S.M.

Adres : Boğazkesen Cad.  Defterdar Yokuşu No: 2 Tophane – Beyoğlu / İstanbul
Telefon : 0212 293 46 48
Ulaşım Olanakları : Şehir merkezinde bulunan Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi’ne ulaşım birçok şekilde yapılabilmektedir.
Deniz Ulaşımı : 


Kültür Merkezi’ne yürüyerek 15 dakikada, tramvay ya da otobüsle 1 durak (5 dakika) sonra ulaşabileceğiniz Karaköy İskelesi'nden Haydarpaşa ve Kadıköy’e, tramvay ve otobüsle 2 durak (10 dakika) sonra ulaşabileceğiniz Eminönü iskelesinden; Üsküdar ve Kadıköy’e vapur seferleri vardır. Ayrıntılı bilgi ve tarifeler için https://www.istanbul.net.tr/istanbul_vapur.asp adresini ziyaret edebilirsiniz. 


Kara Ulaşımı :


En yakın otobüs durağı Tophane-i Amire Kültür Merkezi'nin hemen önünde bulunan Tophane’dir.

Bu duraktan düzenli olarak geçen otobüs hatları:

26 Dikilitaş –Eminönü, 26 A
Fulya Mh. – Eminönü, 26 B       
Gayrettepe – Eminönü, 28          
Edirnekapı – Beşiktaş, 28T        
Topkapı – Beşiktaş, 30 D      
Ortaköy – Kabataş – Yenikapı,70 KE  Kurtuluş – Eminönü’dür.


Tramvay :


Ayrıca, yine Kültür Merkezi’nin önünde bulunan Tophane durağından tramvayla Kabataş – Zeytinburnu hattında seyahat edebilir, Kabataş durağından Finüküler ile Taksim’e çıkabilir, oradan metro ile Levent hattına devam edebilirsiniz. Yürüyerek, tramvay ya da otobüsle 10 dakikada ulaşabileceğiniz Kabataş ya da Eminönü otobüs merkezlerinden birçok yöne ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve tarifeler için www.iett.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Park :


Kültür Merkezi’nin misafir araçlarına hizmet verecek otoparkı bulunmamakta ancak hemen altında ya da yolun karşısında yer alan İspark alanlarına araç park edilebilmektedir.