MESLEK YÜKSEKOKULU

/ GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ PROGRAMI

Giyim Üretim Teknolojisi Programının amacı giyim üretim alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası bilgi paylaşımına açık; ürün ve süreçleri teknolojik, çevresel ve toplumsal duyarlılıkları dikkate alarak, optimum şartlarda planlayabilme, üretebilme ve yönetebilme becerilerine sahip; sektörün ihtiyaçlarını sanat, estetik ve tasarım referansı ile karşılayabilen nitelikli meslek elemanı yetiştirmektir.

Programın Türkiye’nin Tekstil ve Konfeksiyon ihracatında söz sahibi olduğu ve dünyaca tanınan bir moda kenti olması yönünde çalışmaların sürdürüldüğü İstanbul ilinde yer alması, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile gerçekleştirilen işbirliği ve teknolojik donanımlarımız mezunlarımızın yeterliliklerine uygun olarak istihdam edilmesinde diğer okullara göre büyük avantaj sağlamaktadır.

Misyon

Teknolojinin hızlı gelişimi göz önünde bulundurularak, sektörün devamlılığı için teknolojik ve yapısal gelişmelere uyum sağlayabilecek, bilgiyi ezberleyen değil, kullanabilen, üretime dönüştürebilen, sürekli değişim ve gelişime açık tekniker seviyesinde nitelikli eleman yetiştirmektir. Programımız bu misyon ile bilimsel çalışmaların sayısını ve eğitim faaliyetlerinin kalitesini arttırma yönünde çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Vizyon

Değişen koşullara uyum sağlayabilen, sektör eğilmelerini önceden tahmin edebilen esnek öğretim modelleri ve programları oluşturarak iş dünyası ile işbirliğinin sürekliliğini sağlamaktır.

 

Yükleniyor...
Yükleniyor...

Öğrencilere bilgiyi yaparak öğreten çalışma ortamları yaratarak, esnek öğrenim ve uygulama alanları oluşturarak kendilerini ifade etme imkânı sağlayan Giyim Üretim Teknolojisi Programımız her yıl 30 öğrencimizi mezun etmektedir. Mezun öğrencilerimizin bugünkü konumları incelendiğinde lisans öğrenimine devam edenler dışında istihdamın %100’e yakın olduğu, çalışan öğrencilerimizin pozisyonlarının aldıkları eğitime ve mesleki yeterliliklerine uygun olduğu görülmektedir.
Programımızın Türkiye’nin Tekstil ve Konfeksiyon ihracatında söz sahibi olduğu ve dünyaca tanınan bir moda kenti olması yönünde çalışmaların sürdürüldüğü İstanbul ilinde yer alması, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile gerçekleştirilen işbirliği ve teknolojik donanımlarımız mezunlarımızın yeterliliklerine uygun olarak istihdam edilmesinde diğer okullara göre büyük avantaj sağlamaktadır.
Mezunlarımız:

  1. Tasarım Süreçleri
  2. Modelhane Süreçleri
  3. Üretim Planlama Süreçleri
  4. Üretim Süreçleri
  5. Kalite Süreçleri
  6. Mağazacılık ve Perakende Üretim Süreçleri

konularında gerekli teorik ve uygulama becerisine sahip olarak mezun olmaktadır.

İLETİŞİM
Programı Başkanı : Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahim YILMAZ
Telefon : (0212) 243 53 43-6137
Sekreter : Ayşe BASILGAN
Telefon : (0212) 243 53 43-6138
Faks : (0212) 243 53 43
E-Posta : abdurrahim.yilmaz@msgsu.edu.tr
Adres : MSGSU MYO Bomonti Kampüsü Giyim Üretim Teknolojisi Programı Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No:71 Şişli / İstanbul
DUYURULAR